• DIN EN ISO 14001:2015
  • DIN EN ISO 50001:2018

10.06.2024 01:06

A világ versenypályáinak bejárása egy BG 75-össel

A Dunkermotoren, az AMETEK márkája büszke arra, hogy kefe nélküli egyenáramú motorjával a Minas Gerais-i Egyetem Milhagem Team versenyautóját hajtja

Tavaly a Minas Gerais-i Egyetem Milhagem csapata nyerte meg a Shell Eco-Marathon brazil kiadását Rio de Janeiróban. Ott egy újonnan kifejlesztett versenyautóval versenyeztek, amelyet egy BG 75 kefe nélküli Dunkermotor hajtott.

A Milhagem csapat hihetetlen, 367 km/kW-os teljesítményével a nemzetközi csapatokkal szemben is érvényesülni tudott, és megnyerte a bajnokságot. Idén, 2024. április 3-7. között a csapat a tavalyi győztes járművel részt vett a Shell Eco-marathon amerikai kiadásán, és öt ország 28 csapatával versenyzett a legendás Indianapolis Speedway-en. A résztvevők közül a Milhagem csapat volt az első, amely átment a Shell szigorú műszaki ellenőrzésén. Ez lehetővé tette a diákok számára, hogy bizonyítsák a biztonságos, fordulékony és hatékony prototípus kifejlesztése iránti töretlen elkötelezettségüket.

A versenypályán a csapat 188 km/kWh csúcsot ért el, amivel a 15. helyet szerezték meg. A Dunkermotoren ezúton szeretne gratulálni a Minas Gerais Egyetem csapatának, és várja, hogy jövőre is a győztes dobogón láthassa a Milhagem csapat versenyautóját.